SMS o podwyższonej płatności

SMS (z języka angielskiego Short Message Service) to usługa przesyłania krótkich wiadomości tekstowych w cyfrowych sieciach telefonii komórkowej. Podstawową rolą SMS'ów jest komunikacja. SMS'y są też używane w konkursach radiowych, telewizyjnych, głosowaniach, itp. Tego typu usługi realizowane są przy użyciu wiadomości SMS Premium o podwyższonej opłacie.

Wiadomości SMS Premium bazują na skróconej, czterocyfrowej lub pięciocyfrowej numeracji zaczynającej się od cyfry siedem lub dziewięć. Kolejne cyfry informują o koszcie wysyłanej wiadomości SMS.

Dla numerów z przedziału 7000 - 7099 jest to 0,50 PLN + 23% VAT (wyjątkiem jest sieć Plus, gdzie: dla numerów z przedziału 7050 - 7099 - 0,75 PLN + 23% VAT). Dla kolejnych rozpoczynających się od 7, druga cyfra jest to ilość złotych netto.

Przykładowo: 71xx opłata wynosi 1 PLN + 23% VAT, 72xx — 2 PLN + 23% VAT, itd.

W przypadku SMS Premium rozpoczynających się cyfrą 9, opłata jest określona przez drugą i trzecią cyfrę. Przykładowo SMS wysłany pod numer 913xx kosztuje nadawcę 13 PLN + 23% VAT, a na 925xx — 25 PLN + 23% VAT.


Treści znajdujące się w serwisie internetowym kto-dzwoni.pl powstają dzięki internautom. Serwis internetowy kto-dzwoni.pl nie ponosi odpowiedzialności, za treści dodawane przez internautów. Serwis internetowy kto-dzwoni.pl zastrzega sobie prawo do edycji i usuwania dodanych przez internautów treści, które są zabronione przez prawo, uznawane za wulgarne lub naruszają zasady współżycia społecznego.

© Copyright 2013 - 2016 kto-dzwoni.pl, Design: kto-dzwoni.pl